Złe nawyki

W dzisiejszych czasach borykamy się z problemami natury finansowej, emocjonalnej i tej chyba najważniejszej zdrowotnej. Chodzi tutaj głównie o choroby cywilizacyjne. Napędzające się na wzajem tworząc zamknięte koło.

Weźmy sobie za przykład statystycznego obywatela naszego kraju. Żeby mieć możliwość funkcjonowania w obecnym świecie musi mieć jakąś pracę. Nie zawsze jest to jednak praca, która poza finansowymi korzyściami przynosi mu również spełnienie zawodowe. Większość ludzi pracuje bo musi a co za tym idzie jest narażona na większy stres. Stres powoduje to że zaczyna szukać jakiejś odskoczni. Najczęściej jest to ucieczka w nałogi takie jak palenie papierosów czy też znane nam wszystkim weekendowe picie alkoholu. Taki tryb życia może doprowadzić tylko do jednego.

Do głównych chorób cywilizacyjnych zalicza się cukrzycę, nadciśnienie, choroby wieńcowe i otyłość. Największym dramatem jest jednak fakt, że są one przyczyną generowania większości kosztów społecznych pogarszają jakość naszego życia i skracają jego długość.